BUDZĘ SIĘ RANO Z UCZUCIEM LĘKU I NIEPOKOJEM

Budzę się rano, od razu z lękiem. Jeszcze nic się nie dzieje, a ja już źle się czuję.

Nie wiem jak sobie poradzić bo nie znam przyczyny.

Zapewne zdziwi Cię trochę wiadomość, że wiele osób ma tak samo.

Tak – wiem, nie chwalą się znajomym więc zapewne o tym nie wiesz. Nam ludzie o tym mówią, dlatego zapewniam, że to dość częsta sprawa i że są na to metody, aby się tego lęku pozbyć.

Lęk z rana to trochę inna sprawa niż lęk przed egzaminem, albo lęk przed wizytą u dentysty.

Kiedy boisz się czegoś konkretnego jest łatwiej. Po pierwsze jak to już zrobisz to lęk znika, a po drugie, taki lęk (a właściwie strach) ma określone pole działania. Dotyczy konkretnej sytuacji i tylko niej. Lęk przed dentystą nie szkodzi Ci na egzaminie i odwrotnie.

Lęk nie ukierunkowany na przyczynę, taki ogólny i do tego poranny działa inaczej. Często nie mija sam i psuje Ci dzień 🙁 

Jeśli taki stan przeciąga się w czasie to osłabia motywację i podnosi też poziom strachu przy różnych życiowych zadaniach.

Samodzielnie trudniej sobie z nim poradzić bo nie masz za co ?chwycić? aby go usunąć. Nie wiesz skąd się wziął i czego od Ciebie chce.

Lęk wysokości chce żebyś  nie wchodził na drzewa, OK. Ale czego chce lęk poranny???

Co masz z nim zrobić?

Terapeuta przyda się aby znaleźć jego źródło oraz aby je zneutralizować.

Warto mieć z rana dobry nastrój i chęć do życia.

Metody pracy z lękiem uogólnionym są? OGÓLNE a więc kiedy się ich już raz nauczysz to dają się stosować w wielu różnych sytuacjach w przyszłości.

Recepty są rożne bo są dopasowane do konkretnej osoby i sytuacji. Dla każdego jednak coś się znajdzie.

Podsumowując:

Lęk poranny zdarza się częściej niż myślisz. Warto go zneutralizować bo ma tendencję do utrwalania. Nie ma jednej uniwersalnej metody ale za to jest wiele rożnych metod.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM