CZY WYSTARCZY ZADZWONIĆ?

Czy wystarczy sam telefon na linię wsparcia? Czy potem muszę zamówić długa i drogą psychoterapię? Co mi pomoże jedna rozmowa? Muszę zmienić tyle rzeczy, że żaden telefon ani mail mi nic nie da! Nawet nie wiem, od czego zacząć ani co powiedzieć.

Czy musisz pchać swój samochód z Warszawy do Gdańska? Czy wystarczy przekręcić kluczyk w stacyjce i będzie jechał sam?

Czy musisz umieć budować dom, czy wystarczy zatrudnić murarza?

Takich pytań jest więcej i odpowiedź jest oczywista, i jestem pewien, że już ją znasz 🙂

Nie – nie wystarczy zadzwonić do nas. 

Telefon do nas To nie wszystko, ale to jest dobry początek.

Samo uruchomienie silnika to nie wszystko, bo nadal jesteś tam gdzie byłeś. Potrzebne jeszcze paliwo, mapa lub GPS, warto mieć też prawo jazdy 😉

Sam murarz też Ci nie wystarczy. Hmmm wydaje mi się że potrzeba kilku, no i jeszcze plany domu i materiały?.

Ale wracając do terapii i porad.

Telefon do nas lub na dowolny inny telefon zaufania to krok nr jeden, który da Ci kilka korzyści.

  1. Nie jesteś już sam/sama
  2. Możesz się wygadać, zebrać myśli podczas rozmowy. Tak zwane głośne myślenie to coś bardzo cennego, a wiemy, że wiele osób po prostu nie ma z kim porozmawiać o swoich sprawach.
  3. Możemy poruszyć tematy których nie ma na stronie www bo rozwiązuje się je indywidualnie, ale mamy też takie rozwiązania.
  4. Podpowiemy co po kolei zrobić i nie tracisz czasu na zastanawianie się lub na szukanie w necie, a czas działa już wtedy na twoją korzyść.
  5. Niektóre problemy wymagają kilku doradców, albo kilku kolejnych etapów. Kiedy masz w tym przewodnika to łatwiej i skuteczniej sobie radzisz. 
  6. Masz do kogo zadzwonić drugi raz i dopytać o coś ponownie bo już raz się udało, to pewnie i drugi raz też się uda.
  7. Jeśli potrzeba dodatkowych działań to się dowiesz jakich i będziesz mieć możliwość je przygotować. (zobacz materiały np o obdukcjach albo o dowodach fotograficznych w dziale PRZYDATNE MATERIAŁY)
  8. Często najważniejsze jest to, że zobaczysz, że wcale  nie jesteśmy zdziwieni ani zaskoczeni Twoją sytuacją. Wiele osób ma tak jak Ty i okaże się, że są już gotowe ścieżki i metody nowe dla Ciebie, ale sprawdzone przez wiele osób wcześniej. Wystarczy zapytać i wszystko okazuje się prostsze i całkiem wykonalne, a jeszcze wczoraj wydawało Ci się, że to wyjątkowa sytuacja i nikt nie wie co zrobić.

Podsumowując:

Pomoc telefoniczna nie działa tylko wtedy – kiedy nie zadzwonisz.

Jeśli zadzwonisz to coś razem wymyślimy.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM